LEADER gaat weer van start
De kop van Noord-Holland doet mee
Gepubliceerd: 23 februari 2023
Subsidieregeling
LEADER is een Europese subsidieregeling die is bedoeld voor projecten gericht op het versterken van het landelijk gebied, door het behoud van de leefbaarheid van het platteland, het versterken van de sociale cohesie, en behouden/versterken van het voorzieningenniveau. In de praktijk kunnen dit maatschappelijke, culturele of recreatieve projecten zijn. De nieuwe LEADER-periode start in 2023 en loopt t/m 2027. Voor deze periode is in totaal € 73 miljoen LEADER-subsidie beschikbaar.
Flinke pot met geld
Voor het komende jaar kan de commissie die de projecten begeleidt en ook het geld verdeelt, voor de Kop van Noord-Holland een slordige miljoen euro uitdelen. Per project kan dit oplopen tot wel een half miljoen. Het moet dan wel een veelomvattend plan zijn waar meerdere partijen bij betrokken zijn. Innovatie is een zwaarwegend onderdeel alsmede duurzaamheid. De commissie die de financiën voor de Noordkop beheert is tevens adviesraad voor de ontwikkeling van plannen en biedt ondersteuning bij de uiteindelijke indiening van het finale plan. Onze wethouder Kruijer maakt onderdeel uit van deze commissie.
Wie maakt er kans?
In het verleden zijn er verschillende projecten uit de buurt gehonoreerd. Zeer uiteenlopende plannen konden rekenen op een bijdrage, Oldskoel bijvoorbeeld en De Factorie. Ook het Experience Centre viel in de prijzen en Leven van de Wind.