Het gevaar wat N9 heet
Er komt een onderzoek
Gepubliceerd: 13 januari 2023
Provinciale staten
Kort voor de kerst, is op 19 december, een motie om maatregelen te nemen tegen de gevaarlijke situaties op de Rijksweg N9 aangenomen in Provinciale Staten.
Het aantal verkeersongevallen op de N9, het leed dat daarbij wordt veroorzaakt en ook de hachelijke oversteeksituaties bij Sint Maartensvlotbrug en Burgervlotbrug houdt de plaatselijke politiek al lange tijd bezig. Schouder aan schouder met onze inwoners en de provinciale VVD stelden we de situatie met succes aan de kaak bij Provinciale Staten.
Lijst met maatregelen
In 2021 is er een lijst maatregelen voor het vergroten van de verkeersveiligheid op o.a. de N9 verschenen. Rijkswaterstaat geeft aan dat voor 10 miljoen euro alvast een aantal maatregelen getroffen kunnen worden. Dat bedrag is echter onvoldoende voor grote infrastructurele maatregelen.
Nu de motie is aangenomen wordt er verder inhoudelijk vervolg gegeven aan de uitkomsten van een onderzoek naar de aanhoudende ongevallen op de N9 en kan de gedeputeerde mobiliteit bij Rijkswaterstaat en het Rijk om infrastructurele maatregelen vragen die daadwerkelijk een grote bijdrage leveren aan het terugdringen van het aantal verkeersongevallen op de N9.